سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تاریخ : دوشنبه 94/3/25 | 3:0 صبح | نویسنده : بانو

بهناز شفیعی دختر با جرات ایرانی که میخواهد الهام بخش بقیه دختران ایران باشد

به گزارش اولی ها اخیرا خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به دختر موتورسوار ایرانی پرداخته است. بهناز شفیعی می‌خواهد الهام‌بخش دیگر دختران ایرانی باشد. تصاویر حرکات نمایشی بهناز شفیعی با موتور کراس در نزدیکی تهران را ببینید.

مدتی می‌شود که دولت مجوز موتور سواری در جاده ها و مسابقات را به زنان و دختران نیز می‌دهد. بهناز شفیعییکی از اولین زنانی است که از این موقعیت استفاده کرده و استعداد خود را در موتور سواری نشان داده است. می‌توان گفت او اولین زن در کشور ایران و حتی خاورمیانه است که به صورت حرفه ای در زمینه‌ی مسابقات موتورسواری فعالیت می‌کند. حتی می‌توان گفت تصاویری که بهناز از موتور سواری خودش در اینستاگرام منتشر کرده است، موضوع داغ این روزهای این شبکه‌ی اجتماعی است.

 

بهناز شفیعی در کرج زندگی می‌کند و از همان کودکی به دوچرخه و موتور علاقه‌ی زیادی داشته است. طبق گزارشی که در Guardian آمده است، بهناز زمانی که 15 سال داشت به این رشته علاقمند شده است. درست زمانی که در یک مسافرت خانوادگی، زنی را می‌بیند که با دوچرخه به تعطیلات امده است. شاید این صحنه اولین جرقه‌ی موتورسواری را در ذهن بهناز زده باشد.

بهناز می گوید :حتی زمانی هم که به من اجازه داده نمی‌شد در شهر موتورسواری کنم،موتور برادرم را مخفیانه برمی‌داشتم و کلاهی روی سرم می‌گذاشتم . راه می‌افتادم.

اگر بخواهیم واقعیت را بگوییم موتور سواری برای زنان در ایران کمی سخت است! البته شرایط شرع و عرف باعث شده تا این سختی بوجود بیاید. ولی اگر وضعیت کشورهای همسایه مثل عربستان را در نظر بگیریم، که زنان حتی نمی‌توانند گواهینامه‌ی رانندگی با اتومبیل داشته باشند چه برسد به موتور، می‌توان گفت که استاندارد زندگی دختر ایرانی بالاتر از سایر کشورهای خاورمیانه است.

این زنان ورزشکار در ایران کم نیستند. لاله صدیق را که به یاد دارید؟ لاله هم یک زن ورزشکار ایرانی است که در چند رشته‌ از جمله اتومبیل‌ رانی، سوارکاری و خلبانی فعالیت می‌کند. لاله سابقه‌ی قهرمانی در مسابقات اتومبیل‌رانی رالی بانوان و سوارکاری بانوان ایران را هم در کارنامه اش دارد.

جالب است بدانید معاون فدراسیون دوچرخه سواری و اتومبیل رانی به تازگی و در مصاحبه با خبرگزاری دانشجویان اعلام کرده است که زنان هم در آینده ای نزدیک خواهند توانست گواهینامه‌ی موتورسواری دریافت کنند. این خبر می‌تواند برای زنان راننده‌ی ایرانی از جمله بهناز شفیعی بسیار خوشایند باشد. تصور کنید زنان هم بتوانن

حرکات نمایشی بهناز شفیعی دختر ایرانی با موتور 

د در میدان آزادی مسابقات موتور سواری برگزار کنند.

موتور من عشق من است. موتورسواری زندگی مرا بسیار شیرین کرده است. می‌توانم بگویم تمام زندگی من به موتورسیکلت گره خورده است. رانندگی راهی است که از طریق ان می‌توانم ذهن خود را آزاد کرده و به آرامش برسم.”

 
  • قالب وبلاگ | قالب وبلاگ | بلاگ اسکای